طراحی هندسه و مهندسی معکوس قطعات با نرم افزار Geomagic

مهندسی معکوس مهندسی حرفه ای است که به طراحی، ساخت و نگهداری محصولا... بیشتر

ثبت سفارش طراحی هندسه و مهندسی معکوس قطعات با نرم افزار Geomagic

مهندسی معکوس مهندسی حرفه ای است که به طراحی، ساخت و نگهداری محصولات و سازه ها می پردازد. به طور کلی، دو نوع مهندسی وجود دارد: مهندسی مستقیم engineering forwardو مهندسی معکوسengineering reverse.

مهندسی مستقیم، فرآیند شروع مسئله از مفاهیم انتزاعی و طراحی های منطقی به اجرای فیزیکی یک سیستم است. اما در بعضی موارد ممکن است یک قطعه فیزیکی موجود باشد در حالی که هیچ جزئیات فنی مانند مستندات و نقشه ها، یا داده های مهندسی مثل خواص حرارتی و الکتریکی آن در دسترس نباشد. فرایند تکثیر یک قطعه، بدون کمک نقشه ها وداده ها یا مدل کامپیوتری به عنوان مهندسی معکوس شناخته می شود. مهندسی معکوس در زمینه های مختلفی مانند مهندسی نرم افزار، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، صنعت سرگرمی، خودروسازی، میکروکانال ها ، مواد شیمیایی، الکترونیک و طراحی های مکانیکی مورد استفاده قرار میگیرد. در مهندسی مکانیک از مهندسی معکوس برای ساخت یک قطعه از روی قطعات پیش ساخته استفاده میشود. در مهندسی عمران، با این روش از طراحی های پل ها و ساختمان ها از نمونه های موفق گذشته کپی برداری میشود تا احتمال خرابی و بروز فاجعه کمتر باشد. در مهندسی نرم افزار نیز، کدهای برنامه نویسی جدید، اغلب شکل تغییر یافته ای از کدهای برنامه نویسی موفق پیشین است. برای ساختن یک قطعه به روش مهندسی معکوس به فایلCADنیاز است. از آنجایی که محصولات وقتی در مقیاس واقعی اصلی تولید میشوند بهتر شکل خودشان را نشان می دهند، طراحی درCADممکن است کاری چالش برانگیز یا غیرممکن باشد. هیچ تضمینی وجود ندارد که مدلCADبه مدل واقعی نزدیک باشد. مهندسی معکوس راه حلی برای این مشکل فراهم کرده است. این عنوان به فرآیند قطعه- تافایل CAD اشاره دارد. از دیگر مزایای استفاده از مهندسی معکوس میتوان به کاهش زمان فرآیند توسعه محصول اشاره کرد. این متد به تولید کنندگان و طراحان کمک می کند تا بتوانند زمان تولید محصولات را به طور جشمگیری کاهش دهند. به عنوان مثال شرکت های قالب سازی و تزریق پلاستیک، باید زمان تولید قالب را بطور قابل توجهی کاهش دهند. با استفاده از مهندسی معکوس، یک محصول یا مدل سه بعدی می تواند به سرعت به صورت دیجیتال اسکن سه بعدی شده و دوباره مدل سازی شود و برای پرینت سه بعدی یا قالب سازی سریع آماده شود.

در این موارد نیاز است از مهندسی معکوس استفاده شود:

مهندسی معکوس قابلیت تکثیر یک قطعه موجود را با اندازه گرفتن ابعاد، ویژگی ها و خواص اجزای فیزیکی آن امکان پذیر می سازد. مهندسی معکوس قطعات مکانیکی مستلزم دستیابی به داده های سه بعدی هندسه قطعه با استفاده از اسکنر سه بعدی لیزری یا سی تی اسکن کامپیوتری است. نمایش دادن هندسه قطعه به صورت مجموعه نقاطی در سطح آن، اولین قدم در رسیدن به هندسه قطعه در کامپیوتر می باشد. در مراحل بعدی به یک نرم افزار شبیه سازی و تحلیل به منظور مدلسازی و شبکه بندی هندسه نیاز است. نرم افزار Geomagic یکی از نرم افزارهای مناسب در مهندسی معکوس است که میتواند فایل های ابرنقاط را به فایل های CAD تبدیل کند. می توان گفت که مهندسی معکوس با تولید نهایی آغاز می شود و از طریق فرآیند طراحی در جهت مخالف به نتیجه ای برای تعریف و تعیین مشخصه های محصول می رسد. در انجام این فرآیند، باید اطلاع موردنظر را از طراحی که برای تولید یک محصول خاص استفاده می شود، استخراج کرد. نرم افزار جئومجیک  Geomagic یکی از قدرتمندترین برنامه های شبکه بندی روی فایل های اسکن قطعات و یا فایل ابر نقاط می باشد. این نرم افزار تولید شرکت PTC آمریکا است و دارای قابلیت های فراوانی از قبیل مدلسازی منحنی های سه بعدی پیشرفته روی ابر نقاط، ، ایجاد سطوح اتوماتیک به روش های مختلف، تشخیص نوع فیچرهای تشکیل دهنده مدل و توانایی به کارگیری دستورات پیشرفته مدلسازی را دارد.

 

  • برای سفارش انجام طراحی هندسه و مهندسی معکوس قطعات با نرم افزار Geomagic بر روی دکمه سفارش پروژه کلیک کنید. کلیه پروژه ها در سیستم ثبت می گردند. این سیستم به منظور پیگیری سریعتر سفارش ها طراحی شده است.
  • کارشناسان طراحی هندسه و مهندسی معکوس قطعات با نرم افزار Geomagic پس از بررسی دقیق محتوای پروژه، زمان و هزینه آن را تعیین می کنند که توسط تلگرام به اطلاع شما خواهد رسید.
  • پس از توافق بر موعد تحویل و هزینه انجام پروژه و پرداخت حداقل 50% از هزینه انجام پروژه بعنوان پیش پرداخت دریافت شده و سپس کار روی پروژه آغاز خواهد شد.
  • از آنجایی که انجام طراحی هندسه و مهندسی معکوس قطعات با نرم افزار Geomagic با نرم افزارهای مختلف و دارای جزئیات متفاوت و گسترده ای است، هزینه انجام پروژه با توجه به ویژگی های درخواستی شما متغیر خواهد بود. لذا باید توسط کارشناسان پروژه بررسی و تعیین هزینه شود.
  • در زمان ثبت سفارش شما می توانید نظر خود را در مورد هزینه اعلام کنید.
  • حتی الامکان سعی می شود که زمان انجام طراحی هندسه و مهندسی معکوس قطعات با نرم افزار Geomagic با زمان پیشنهادی شما تنظیم گردد، اما در مواردی با توجه به نوع و حجم پروژه و ترافیک کاری پروژه نیاز به زمان بیشتری خواهد بود.
  • لذا شما همواره حداکثر زمان را در فرم سفارش پیشنهاد دهید.
  • پس از ثبت پروژه شما در سیستم یک کد رهگیری به آن اختصاص می یابد و یک ایمیل و پیامک مبنی بر دریافت سفارش برای شما ارسال می شود. دریافت کد رهگیری بدین منزله است که سفارش شما به دست ما رسیده و برای کارشناسان دسته بندی ارسال شده است.
  • برای پیگیری سریع تر سفارش، بایستی تلگرام خود را به صورت روزانه بررسی فرمایید.
  • کلیه سفارش ها ظرف مدت حداکثر 24 ساعت پاسخ داده می شوند.